2008 წლის ომში დაღუპულ და დაკარგულ მებრძოლთა სრული სია

სულ: 170 (9 ითვლება უგზო-უკვლოდ დაკარგულად, თუმცა ყველა მათგანი გარდაცვლილია)

მ.შ. ოფიცერი: 23

კაპრალ/სერჟანტი: 136

რიგითი: 1

რეზერვისტი: 9

სამოქალაქო პირი: 1

1. კაპიტან-ლეიტენანტი ჭიტაძე თეიმურაზ თამაზის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები

2. კაპრალი დათუაშვილი ზვიად რევაზის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები საზღვაო

3. კაპრალი ფიჩხაია თემურ გოგის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები

4. კაპრალი ღვინჯილია გიორგი ნუგზარის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები

5. კაპრალი ბარბაქაძე ზვიად ზურაბის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები

6. კაპიტანი ბალხამიშვილი ალბერტ უშანგის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

7. სერჟანტი დევნოზაშვილი ნოდარ ეფრემის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

8. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი ნანუაშვილი გიორგი ჯიმშერის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

9. კაპრალი ბასილაძე ბადრი გიორგის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

10. ვადიანი ს/მ გურჩიანი სამსონ ფრიდონის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

11. კაპრალი ტრაპაიძე შალვა გურამის ძე - I ქვეითი ბრიგადა

12. კაპრალი თაყაძე ვიტალი ილიას ძე - I ქვეითი ბრიგადა

13. კაპრალი ბეკურაშვილი მამუკა გოჩას ძე - I ქვეითი ბრიგადა

14. ლეიტენანტი ხურციძე შოთა ოლეგის ძე - I ქვეითი ბრიგადა

15. კაპრალი შაინიძე ასლან ჯემალის ძე - I ქვეითი ბრიგადა

16. კაპრალი ნიკიტინი თამაზ ედუარდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

17. უმცროსი სერჟანტი ფანცულაია მამია თამაზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

18. კაპრალი თეფანია ლევან ოთარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

19. უმცროსი სერჟანტი დიასამიძე ედნარ დურსუნის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

20. კაპრალი ჯაილოვა დიმიტრი ოთარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

21. კაპრალი ბოკუჩავა თემურ ტარიელის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

22. კაპრალი სამაკაშვილი მამუკა ნუგზარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

23. კაპრალი შაინიძე ამირან ნოდარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

24. კაპრალი აბაშიძე მალხაზ ილიას ძე - II ქვეითი ბრიგადა

25. კაპრალი ბალაშვილი ზურაბ გივის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

26. კაპრალი დვალიშვილი მიხეილ დავითის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

27. კაპრალი ბერიძე თეიმურაზ ბეჟანის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

28. კაპრალი შეყლაშვილი ილია ვაჟას ძე - II ქვეითი ბრიგადა

29. უმცროსი სერჟანტი თურმანიძე ფრიდონ გიორგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

30. სერჟანტი შაინიძე ვაჟა ნოდარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

31. უმცროსი სერჟანტი გელდიაშვილი ანზორ ვახტანგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

32. უმცროსი სერჟანტი კოხრეიძე ლევან რეზოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა

33. უმცროსი სერჟანტი ონიანი ალექსანდრე ვალოდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

34. კაპრალი წულაძე რუსლან ვილორიკის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

35. კაპრალი ფორჩხიძე ნიკოლოზ ჯონდოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა

36. კაპრალი კუპატაძე შმაგი როლანდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

37. კაპრალი კაცაძე ზვიად სერგოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა

38. უმცროსი სერჟანტი გაბუნია ილია ივანეს ძე - II ქვეითი ბრიგადა

39. კაპრალი ჯანელიძე ირაკლი ვაჟას ძე - II ქვეითი ბრიგადა

40. კაპრალი ბარამია მარლენ ტარიელის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

41. სერჟანტი მელქაძე ლევან თამაზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

42. კაპიტანი ლაგურაშვილი ლერი თენგიზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

43. კაპრალი მანძულაშვილი ლევან ოლეგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

44. კაპრალი წილოსანი ემზარ შუქრის ძე- II ქვეითი ბრიგადა

45. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი კაკაურიძე ფელიქს მიტუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა

46. კაპრალი ზოიძე რომანი ლევანის ძე- II ქვეითი ბრიგადა

47. კაპრალი კოშაძე კახა აკაკის ძე- II ქვეითი ბრიგადა

48. უმცროსი სერჟანტი გოგნაძე ვალერი სულიკოს ძე- II ქვეითი ბრიგადა

49. უმცროსი სერჟანტი ეფაძე ზურაბ ავთანდილის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

50. კაპრალი ტატუაშვილი გიორგი ზაურის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

51. კაპრალი ზაზაშვილი ალექსანდრე პავლეს ძე - III ქვეითი ბრიგადა

52. კაპრალი გიგუაშვილი მალხაზ თამაზის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

53. კაპრალი ქამაშიძე ავთანდილ იოსების ძე - III ქვეითი ბრიგადა

54. კაპრალი ხარჩილავა კობა რევაზის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

55. კაპრალი ბალახაშვილი არტემ გურამის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

56. უმცროსი სერჟანტი თუთისანი მერაბ მურმანის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

57. კაპრალი ციცქიშვილი ვალერი რეზოს ძე - III ქვეითი ბრიგადა

58. კაპრალი გოგორიშვილი გიგა ტიტეს ძე - III ქვეითი ბრიგადა

59. უმცროსი სერჟანტი სმირნოვი ვასილი იურის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

60. უმცროსი სერჟანტი კოპალიანი პაატა ჯეირანის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

61. უმცროსი სერჟანტი ბრეგაძე ფრიდონ ავთანდილის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

62. უფროსი ლეიტენანტი ახობაძე მერაბ ტარიელის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

63. კაპიტანი სერგია კობა იურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

64. კაპიტანი კირაკოზაშვილი გიორგი ოთარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

65. მაიორი დოლიძე შალვა ზაურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

66. სერჟანტი მგალობლიშვილი ფილიპე ჰამლეტის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

67. უფროსი ლეიტენანტი ბაბუციძე ილია გიორგის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

68. უფროსი ლეიტენანტი ნადარეიშვილი გიორგი გენადის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

69. ლეიტენანტი ბარდაველიძე ალია მერაბის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

70. კაპრალი დევდარიანი ლევან ცაგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

71. კაპრალი ბაზაძე ირაკლი ომარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

72. კაპრალი თენიეშვილი ზაურ ჯუმბერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

73. კაპრალი ლომიძე ავედიკ ვახტანგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

74. კაპრალი ყალაბეგიშვილი ნიკა გაბრიელის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

75. კაპრალი ჯიქია დავით დაზმერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

76. კაპრალი დადვანი საბა შამილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

77. კაპრალი ირემაძე მურთაზ გურამის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

78. კაპრალი გზირიშვილი ვახტანგ ბადრის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

79. კაპრალი დვალიშვილი დავით რობერტის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

80. კაპრალი დოიჯაშვილი ონისე ლევანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

81. კაპრალი მჟავანაძე რაულ ასლანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

82. კაპრალი ჩადუნელი დევი ჯონდოს ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

83. კაპრალი ქარჩავა გოგიტა ნუგზარის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

84. კაპრალი მახარაშვილი ზაურ მურმანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

85. კაპრალი წურწუმია კობა ამირანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

86. კაპრალი ჯავახიშვილი გიორგი გენადის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

87. კაპრალი ღვინიაშვილი სოსო თენგიზის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

88. კაპრალი ბერიკაშვილი გიორგი მიხეილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

89. კაპრალი დავითაშვილი ვლადიმერ უშანგის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

90. კაპრალი იოსებიძე ლევან შუქურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

91. კაპრალი ახალკაცი რეზო გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

92. კაპრალი აბრამიშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

93. უფროსი სერჟანტი ფერაძე ზაზა თენგიზის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

94. უმცროსი სერჟანტი სოფრომაძე უშანგი ომარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა

95. მაიორი ჭედია გელა გივის ძე - V ქვეითი ბრიგადა

96. სამედიცინო სამსახურის სერჟანტი ჭელიძე მერაბ თამაზის ძე - V ქვეითი ბრიგადა

97. კაპრალი ღვინიაშვილი გიორგი თენგიზის ძე - V ქვეითი ბრიგადა

98. კაპრალი მამალაძე ამირან გურამის ძე - V ქვეითი ბრიგადა

99. კაპრალი ტოროშელიძე ჯიმშერ იაშას ძე - საინჟინრო ბრიგადა

100. კაპრალი მურადაშვილი გიორგი პაატას ძე - საინჟინრო ბრიგადა

101. სერჟანტი ახალკაცი ზაზა ბეგლარის ძე - საინჟინრო ბრიგადა

102. პოლკოვნიკი ელიზბარაშვილი დავით ვალიკოს ძე - საინჟინრო ბრიგადა

103. უფროსი სერჟანტი ბერიანიძე არჩილ ვახტანგის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

104. სერჟანტი ბადრიაშვილი გიორგი ნოდარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

105. უფროსი სერჟანტი მელიქიძე თამაზ არდიკოს ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

106. კაპრალი კვალიაშვილი ივანე მალხაზის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

107. კაპრალი განჯელაშვილი ვასილ გივის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

108. კაპრალი რომელაშვილი გიორგი ირაკლის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

109. კაპრალი დოთიაშვილი ზაზა ზაურის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

110. კაპრალი კურდღელაშვილი ჯიმშერ ელგუჯას ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

111. კაპრალი მამუკაშვილი გიორგი ვალერის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

112. კაპრალი კვირიკაშვილი ზაქარია იოსების ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

113. სერჟანტი ინაური ელგუჯა ნოდარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

114. კაპრალი ურიგაშვილი ზურაბ თამაზის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

115. კაპრალი მეხატურიშვილი იოსებ გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

116. კაპრალი მიჩიტაშვილი მზეჭაბუკ ტარიელის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

117. კაპრალი ერაშვილი რამაზ გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

118. კაპრალი წულაია გიზო გულივერის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

119. კაპრალი ელიკაშვილი ივანე ნუგზარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

120. უფროსი სერჟანტი მაკრახიძე გოგიტა გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

121. კაპრალი ქარელი ოთარ პაატას ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

122. სერჟანტი ცერცვაძე მიხეილ ქიშვარდის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

123. კაპრალი შაინიძე გიორგი დავითის ძე - ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი

124. უმცროსი სერჟანტი ასლანიძე ომარ ლეოს ძე - ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი

125. სერჟანტი თავგორაშვილი კახაბერ გიორგის ძე - სპეციალური ოპერაციების დაჯგუფება

126. ს/პირი რაზმაძე ამირან ავთანდილის ძე - ჯარების ლოგისტიკური უზრუნველყოფის დეპარტამენტი

127. რეზერვისტი ხურცილავა დათა ბესიკის ძე - ეროვნული გვარდია

128. რეზერვისტი ჭითანავა გოგა ტარიელის ძე - ეროვნული გვარდია

129. რეზერვისტი კიკალეიშვილი ოთარ ბახვას ძე - ეროვნული გვარდია

130. რეზერვისტი გაბუნია შალვა ემზარის ძე - ეროვნული გვარდია

131. რეზერვისტი ბერაია გოგა რევაზის ძე - ეროვნული გვარდია

132. რეზერვისტი იოსავა მიხეილ ბესიკის ძე - ეროვნული გვარდია

133. რეზერვისტი ჭოჭუა ლევანი მძლავრის ძე - ეროვნული გვარდია

134. რეზერვისტი მორბედაძე ირაკლი ოთარის ძე - ეროვნული გვარდია

135. რეზერვისტი ბოჭოიძე ზაზა სავლეს ძე - ეროვნული გვარდია

136. კაპრალი ბლიაძე დავით ბუხუტის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

137. კაპრალი ქამაშიძე ტარიელ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

138. ლეიტენანტი მამისაშვილი რეზო გელას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

139. კაპრალი წიქარიშვილი გიორგი ზაზას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

140. კაპრალი ჭაღალიძე თენგიზ შოთას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

141. კაპრალი გლუნჩაძე ზაზა თენგიზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

142. კაპიტანი ყულოშვილი ერეკლე მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

143. კაპიტანი თანდაშვილი ალექსანდრე დიმიტრის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

144. კაპრალი გოროზია სერგეი კონსტანტინეს ძე-IV ქვეითი ბრიგადა

145. კაპრალი მიდელაშვილი ლევანი ავთანდილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

146. სამედიცინო სამსახურის უმცროსი ლეიტენანტი ბეგიაშვილი ზურაბ თემურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

147. უმცროსი სერჟანტი ანწუხელიძე გიორგი ზაურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

148. კაპრალი ქათამაძე გიორგი შირინის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

149. უფროსი ლეიტენანტი მელია სერგო თამაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

150. უმცროსი სერჟანტი მებაღიშვილი გელა მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

151. კაპრალი ბეჟუაშვილი იოსებ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

152. უფროსი სერჟანტი ნაჭყებია ზურაბ სერგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

153. კაპრალი ხუბულური კახაბერ ირაკლის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

154. კაპრალი უგრეხელიძე რომან გრიგორის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

155. კაპრალი ჭონიშვილი ოლეგ სერგოს ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

156. კაპრალი რომელაშვილი გელა მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

157. კაპრალი ბერანძე ბადრი ოთარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა

158. კაპიტანი ჯოჯუა გიორგი თეიმურაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

159. უმცროსი სერჟანტი დანელია გოჩა გურამის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

160. უფროსი ლეიტენანტი ნატროშვილი ალექსი გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

161. კაპრალი ხაიკაშვილი შმაგი ამირანის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს დაკარგული სამხედრო მოსამსახურეების სახელობითი სია

სულ: 9

მ.შ. ოფიცერი: 2

კაპრალ/სერჟანტი: 7

1. კაპრალი ალავერდაშვილი რეზო გოჩას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

2. სერჟანტი ტურაშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

3. კაპრალი ნოზაძე შმაგი გუგულის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

4. უფროსი სერჟანტი თიგიშვილი გელა ვაჟას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

5. ლეიტენანტი რომელაშვილი გიორგი მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

6. კაპრალი ბირთველიშვილი ზაზა თამაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

7. კაპრალი სუხიტაშვილი ოთარ დიმიტრის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

8. კაპიტანი ჯიშკარიანი ვეფხვია გიგუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა

9. კაპიტანი ქარდავა პაატა იაშას ძე – ს/დ დეპარტამენტი, I ოპერატიული სამმართველოს თანამშრომელი

კომენტარი