2008 წლის რუსეთ-საქართველოს აგვისტოს ომიდან 12 წელი გავიდა

2008 წლის აგვისტოს ომიდან 12 წელი გავიდა - 2008 წლის 7 აგვისტოს ღამეს, დაძაბულობისა და მრავალი ინციდენტის ფონზე, ცხინვალში აფეთქებების ხმა გაისმა. ბრძოლა რუსეთის არმიასა და საქართველოს შეიარაღებულ ძალებს შორის, 5 დღის განმავლობაში გაგრძელდა.

12 აგვისტოს მხარეებმა საერთაშორისო თანამეგობრობის ჩარევის საშუალებით ცეცხლის შეწყვეტის შესახებ შეთანხმებას მიაღწიეს.

სისხლიანი ხუთი დღის მსხვერპლი ასეთი იყო: დაიღუპა 170 სამხედრო მოსამსახურე, 14 პოლიციელი და 228 სამოქალაქო პირი. დაშავდა 1 747 ადამიანი. ამასთანავე განადგურდა საცხოვრებელი სახლები, ქალაქი გორი ზედმეტად რთულ სიტუაციაში აღმოჩნდა. უამრავმა ადამიანი ღიაცისქვეშ დარჩა.

რუსეთმა 7-დან 12 აგვისტომდე დაახლოებით 40 000 ჯარისკაცი გადაიყვანა საქართველოში. მათგან 20 000 როკის გვირაბის გავლით შევიდა სამხრეთ ოსეთში, და დამატებით იმდენივე შეიყვანეს აფხაზეთშიც. რუსების ამ რეგიონებში განლაგებული საერთო რაოდენობა 3 ჯერ აღემატებოდა საქართველოს არმიას. რუსეთის თვითმფრინავებმა 5დღის განმავლობაში ქვეყნის მასშტაბით 400 ზე მეტი საჰაერო იერიში მიიტანეს 36 სამიზნეზე, ხოლო მარტო 9 აგვისტოს 120 გაფრენა განხორციელდა.

იერიშების შედეგად გაითიშა ინტერნეტ მიწოდება, ფიჭური კავშირგაბმულობა. 9 აგვისტოს კიბერშეტევა განხორციელდა სა

ქართველოს რამდენიმე სამინისტროს, პარლამენტისა და საქართველოს ბანკის ვებგვერდებზე. ასევე 38 მნიშვნელოვან ვებგვერდზეც მოხდა თავდასხმა.

საერთაშორისო ორგანიზაციების ჩარევა : 11 აგვისტოს გვიან ღამით თბილისში ჩამოფრინდა მეთიუ ბრაიზა.ამავე დღეს ჩამოვიდა ევროპის საბჭოს, თავმჯდომარე ქვეყნის- შვედეთის წარმომადგენელი - კარლ ბილდტი . 12 აგვისტოსთვის საქართველოში გამოემართა ბერნარ კუშნერი რათა ვითარებას ადგილზე გაცნობოდა. მას ჰუმანიტარული კრიზისებისა და ლტოლვილთა დახმარების საკითხებზე მუშაობის დიდი გამოცდილება ჰქონდა. მასთან ერთად საქართველოში ჩამოვიდა ეუთო-ს წარმომადგენელი, ფინეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი - ალექს სტუბი. შედეგად მიღწეულ იქნა შეთანხმება ცეცხლის შეწყვეტის თაობაზე.

აგვისტოს 5-მა დღემ საქართველოს მრავალი გმირი შესძინა. მათ შორის ერთერთ გიორგი ანწუხელიძე გახლდათ, რომელიც შეტაკებების დროს ტყვედ ჩავარდა. გარკვეული დროის შემდეგ ინტერნეტ სივრცეში მისი წამების ამსახველი ვიდეომასალაც გავრცელდა, სადაც რუსი ოკუპანტები და ოსური ბანდფორმირებების წარმომადგენლები მას დაჩოქებას და საქართველოს დროშის გათელვას უბრძანებდნენ, გიორგი ანწუხელიძე გმირულად დაიღუპა, მან სააკუთარი ქვეყნის ღირსება ფეხქვეშ არ გათელა. ქართველი გმირი ჯერ სასტიკად აწამეს, შემდეგ კი დახვრიტეს. ქართველი გმირი 41-ე ბატალიონის ჯარისკაცი გახლდათ. 9 აგვისტოს გაუჩინარებული გიორგის შესახებ 5 თვის განმავლობაში არავითარი ცნობები არ ისმოდა, 5 თვის შემდეგ ოჯახმა საზარელი ამბავი

შეიტყო.

2008 წლის ომში დაღუპულ და დაკარგულ მებრძოლთა სრული სია

სულ: 170 (9 ითვლება უგზო-უკვლოდ დაკარგულად, თუმცა ყველა მათგანი გარდაცვლილია)

მ.შ. ოფიცერი: 23

კაპრალ/სერჟანტი: 136

რიგითი: 1

რეზერვისტი: 9

სამოქალაქო პირი: 1

1. კაპიტან-ლეიტენანტი ჭიტაძე თეიმურაზ თამაზის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები

2. კაპრალი დათუაშვილი ზვიად რევაზის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები საზღვაო

3. კაპრალი ფიჩხაია თემურ გოგის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები

4. კაპრალი ღვინჯილია გიორგ

ი ნუგზარის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები

5. კაპრალი ბარბაქაძე ზვიად ზურაბის ძე - სამხედრო საზღვაო-ძალები

6. კაპიტანი ბალხამიშვილი ალბერტ უშანგის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

7. სერჟანტი დევნოზაშვილი ნოდარ ეფრემის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

8. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი ნანუაშვილი გიორგი ჯიმშერის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

9. კაპრალი ბასილაძე ბადრი გიორგის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

10. ვადიანი ს/მ გურჩიანი სამსონ ფრიდონის ძე - სამხერო-საჰაერო ძალები

11. კაპრალი ტრაპაიძე შალვა გურამის ძე - I ქვეითი ბრიგადა

12. კაპრალი თაყაძე ვიტალი ილიას ძე - I ქვეითი ბრიგადა

13. კაპრალი ბეკურაშვილი მამუკა გოჩას ძე - I ქვეითი ბრიგადა

14. ლეიტენანტი ხურციძე შოთა ოლეგის ძე - I ქვეითი ბრიგადა

15. კაპრალი შაინიძე ასლან ჯემალის ძე - I ქვეითი ბრიგადა

16. კაპრალი ნიკიტინი თამაზ ედ

უარდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

17. უმცროსი სერჟანტი ფანცულაია მამია თამაზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

18. კაპრალი თეფანია ლევან ოთარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

19. უმცროსი სერჟანტი დიასამიძე ედნარ დურსუნის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

20. კაპრალი ჯაილოვა დიმიტრი ოთარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

21. კაპრალი ბოკუჩავა თემურ ტარიელის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

22. კაპრალი სამაკაშვილი მამუკა ნუგზარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

23. კაპრალი შაინიძე ამირან ნოდარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

24. კაპრალი აბაშიძე მალხაზ ილიას ძე - II ქვეითი ბრიგადა

25. კაპრალი ბალაშვილი ზურაბ გივის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

26. კაპრალი დვალიშვილი მიხეილ დავითის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

27. კაპრალი ბერიძე თეიმურაზ ბეჟანის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

28. კაპრალი შეყლაშვილი ილია ვაჟას ძე - II ქვეითი ბრიგადა

29. უმცროსი სერჟანტი თურმანიძე ფრიდონ გიორგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

30. სერჟანტი შაინიძე ვაჟა ნოდარის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

31. უმცროსი სერჟანტი გელდიაშვილი ანზორ ვახტანგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

32. უმცროსი სერჟანტი კოხრეიძე ლევან რეზოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა

33. უმცროსი სერჟანტი ონიანი ალექსანდრე ვალოდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

34. კაპრალი წულაძე რუსლან ვილორიკის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

35. კაპრალი ფორჩხიძე ნიკოლოზ ჯონდოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა

36. კაპრალი კუპატაძე შმაგი როლანდის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

37. კაპრალი კაცაძე ზვიად სერგოს ძე - II ქვეითი ბრიგადა

38. უმცროსი სერჟანტი გაბუნია ილია ივანეს ძე - II ქვეითი ბრიგადა

39. კაპრალი ჯანელიძე ირაკლი ვაჟას ძე - II ქვეითი ბრიგადა

40. კაპრალი ბარამია მარლენ ტარიელის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

41. სერჟანტი მელქაძე ლევან თამაზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

42. კაპიტანი ლაგურაშვილი ლერი თენგიზის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

43. კაპრალი მანძულაშვილი ლევან ოლეგის ძე - II ქვეითი ბრიგადა

44. კაპრალი წილოსანი ემზარ შუქრის ძე- II ქვეითი ბრიგადა

45. ავიაციის უმცროსი სერჟანტი კაკაურიძე ფელიქს მიტუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა

46. კაპრალი ზოიძე რომანი ლევანის ძე- II ქვეითი ბრიგადა

47. კაპრალი კოშაძე კახა აკაკის ძე- II ქვეითი ბრიგადა

48. უმცროსი სერჟანტი გოგნაძე ვალერი სულიკოს ძე- II ქვეითი ბრიგადა

49. უმცროსი სერჟანტი ეფაძე ზურაბ ავთანდილის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

50. კაპრალი ტატუაშვილი გიორგი ზაურის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

51. კაპრალი ზაზაშვილი ალექსანდრე პავლეს ძე - III ქვეითი ბრიგადა

52. კაპრალი გიგუაშვილი მალხაზ თამაზის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

53. კაპრალი ქამაშიძე ავთანდილ იოსების ძე - III ქვეითი ბრიგადა

54. კაპრალი ხარჩილავა კობა რევაზის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

55. კაპრალი ბალახაშვილი არტემ გურამის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

56. უმცროსი სერჟანტი თუთისანი მერაბ მურმანის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

57. კაპრალი ციცქიშვილი ვალერი რეზოს ძე - III ქვეითი ბრიგადა

58. კაპრალი გოგორიშვილი გიგა ტიტეს ძე - III ქვეითი ბრიგადა

59. უმცროსი სერჟანტი სმირნოვი ვასილი იურის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

60. უმცროსი სერჟანტი კოპალიანი პაატა ჯეირანის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

61. უმცროსი სერჟანტი ბრეგაძე ფრიდონ ავთანდილის ძე - III ქვეითი ბრიგადა

62. უფროსი ლეიტენანტი ახობაძე მერაბ ტარიელის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

63. კაპიტანი სერგია კობა იურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

64. კაპიტანი კირაკოზაშვილი გიორგი ოთარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

65. მაიორი დოლიძე შალვა ზაურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

66. სერჟანტი მგალობლიშვილი ფილიპე ჰამლეტის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

67. უფროსი ლეიტენანტი ბაბუციძე ილია გიორგის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

68. უფროსი ლეიტენანტი ნადარეიშვილი გიორგი გენადის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

69. ლეიტენანტი ბარდაველიძე ალია მერაბის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

70. კაპრალი დევდარიანი ლევან ცაგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

71. კაპრალი ბაზაძე ირაკლი ომარის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

72. კაპრალი თენიეშვილი ზაურ ჯუმბერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

73. კაპრალი ლომიძე ავედიკ ვახტანგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

74. კაპრალი ყალაბეგიშვილი ნიკა გაბრიელის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

75. კაპრალი ჯიქია დავით დაზმერის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

76. კაპრალი დადვანი საბა შამილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

77. კაპრალი ირემაძე მურთაზ გურამის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

78. კაპრალი გზირიშვილი ვახტანგ ბადრის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

79. კაპრალი დვალიშვილი დავით რობერტის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

80. კაპრალი დოიჯაშვილი ონისე ლევანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

81. კაპრალი მჟავანაძე რაულ ასლანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

82. კაპრალი ჩადუნელი დევი ჯონდოს ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

83. კაპრალი ქარჩავა გოგიტა ნუგზარის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

84. კაპრალი მახარაშვილი ზაურ მურმანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

85. კაპრალი წურწუმია კობა ამირანის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

86. კაპრალი ჯავახიშვილი გიორგი გენადის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

87. კაპრალი ღვინიაშვილი სოსო თენგიზის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

88. კაპრალი ბერიკაშვილი გიორგი მიხეილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

89. კაპრალი დავითაშვილი ვლადიმერ უშანგის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

90. კაპრალი იოსებიძე ლევან შუქურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

91. კაპრალი ახალკაცი რეზო გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

92. კაპრალი აბრამიშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

93. უფროსი სერჟანტი ფერაძე ზაზა თენგიზის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

94. უმცროსი სერჟანტი სოფრომაძე უშანგი ომარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა

95. მაიორი ჭედია გელა გივის ძე - V ქვეითი ბრიგადა

96. სამედიცინო სამსახურის სერჟანტი ჭელიძე მერაბ თამაზის ძე - V ქვეითი ბრიგადა

97. კაპრალი ღვინიაშვილი გიორგი თენგიზის ძე - V ქვეითი ბრიგადა

98. კაპრალი მამალაძე ამირან გურამის ძე - V ქვეითი ბრიგადა

99. კაპრალი ტოროშელიძე ჯიმშერ იაშას ძე - საინჟინრო ბრიგადა

100. კაპრალი მურადაშვილი გიორგი პაატას ძე - საინჟინრო ბრიგადა

101. სერჟანტი ახალკაცი ზაზა ბეგლარის ძე - საინჟინრო ბრიგადა

102. პოლკოვნიკი ელიზბარაშვილი დავით ვალიკოს ძე - საინჟინრო ბრიგადა

103. უფროსი სერჟანტი ბერიანიძე არჩილ ვახტანგის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

104. სერჟანტი ბადრიაშვილი გიორგი ნოდარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

105. უფროსი სერჟანტი მელიქიძე თამაზ არდიკოს ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

106. კაპრალი კვალიაშვილი ივანე მალხაზის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

107. კაპრალი განჯელაშვილი

ვასილ გივის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

108. კაპრალი რომელაშვილი გიორგი ირაკლის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

109. კაპრალი დოთიაშვილი ზაზა ზაურის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

110. კაპრალი კურდღელაშვილი ჯიმშერ ელგუჯას ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

111. კაპრალი მამუკაშვილი გი

ორგი ვალერის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

112. კაპრალი კვირიკაშვილი ზაქარია იოსების ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

113. სერჟანტი ინაური ელგუჯა ნოდარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

114. კაპრალი ურიგაშვილი ზურაბ თამაზის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

115. კაპრალი მეხატურიშვილი იოსებ გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

116. კაპრალი მიჩიტაშვილი მზეჭაბუკ ტარიელის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

117. კაპრალი ერაშვილი რამაზ გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

118. კაპრალი წულაია გიზო გულივერის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

119. კაპრალი ელიკაშვილი ივანე ნუგზარის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

120. უფროსი სერჟანტი მაკრახიძე გოგიტა გურამის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

121. კაპრალი ქარელი ოთარ პაატას ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

122. სერჟანტი ცერცვაძე მიხეილ ქიშვარდის ძე - ცალკეული ჯავშანსატანკო ბატალიონი

123. კაპრალი შაინიძე გიორგი დავითის ძე - ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი

124. უმცროსი სერჟანტიასლანიძე ომარ ლეოს ძე - ცალკეული მსუბუქი ქვეითი ბატალიონი

125. სერჟანტი თავგორაშვილი კახაბერ გიორგის ძე - სპეციალური ოპერაციების დაჯგუფება

126. ს/პირი რაზმაძე ამირან ავთანდილის ძე - ჯარების ლოგისტიკური უზრუნველყოფის დეპარტამენტი

127. რეზერვისტი ხურცილავა დათა ბესიკის ძე - ეროვნული გვარდია

128. რეზერვისტი ჭითანავა გოგა ტარიელის ძე - ეროვნული გვარდია

129. რეზერვისტი კიკალეიშვილი ოთარ ბახვას ძე - ეროვნული გვარდია

130. რეზერვისტი გაბუნია შალვა ემზარის ძე - ეროვნული გვარდია

131. რეზერვისტი ბერაია გოგა რევაზის ძე - ეროვნული გვარდია

132. რეზერვისტი იოსავა მიხეილ ბესიკის ძე - ეროვნული გვარდია

133. რეზერვისტი ჭოჭუა ლევანი მძლავრის ძე - ეროვნული გვარდია

134. რეზერვისტი მორბედაძე ირაკლი ოთარის ძე - ეროვნული გვარდია

135. რეზერვისტი ბოჭოიძე ზაზა სავლეს ძე - ეროვნული გვარდია

136. კაპრალი ბლიაძე დავით ბუხუტის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

137. კაპრალი ქამაშიძე ტარიელ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

138. ლეიტენანტი მამისაშვილი რეზო გელას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

139. კაპრალი წიქარიშვილი გიორგი ზაზას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

140. კაპრალი ჭაღალიძე თენგიზ შოთას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

141. კაპრალი გლუნჩაძე ზაზა თენგიზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

142. კაპიტანი ყულოშვილი ერეკლე მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

143. კაპიტანი თანდაშვილი ალექსანდრე დიმიტრის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

144. კაპრალი გოროზია სერგეი კონსტანტინეს ძე-IV ქვეითი ბრიგადა

145. კაპრალი მიდელაშვილი ლევა

ნი ავთანდილის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

146. სამედიცინო სამსახურის უმცროსი ლეიტენანტი ბეგიაშვილი ზურაბ თემურის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

147. უმცროსი სერჟანტი ანწუხელიძე გიორგი ზაურის ძე - IV ქვეითი ბრიგადა

148. კაპრალი ქათამაძე გიორგი შირინის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

149. უფროსი ლეიტენანტი მელია სერგო თამაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

150. უმცროსი სერჟანტი მებაღიშვილი გელა მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

151. კაპრალი ბეჟუაშვილი იოსებ მიხეილის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

152. უფროსი სერჟანტი ნაჭყებია ზურაბ სერგოს ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

153. კაპრალი ხუბულური კახაბერ ირაკლის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

154. კაპრალი უგრეხელიძე რომან გრიგორის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

155. კაპრალი ჭონიშვილი ოლეგ სერგოს ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

156. კაპრალი რომელაშვილი გელა მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

157. კაპრალი ბერანძე ბადრი ოთარის ძე- I ქვეითი ბრიგადა

158. კაპიტანი ჯოჯუა გიორგი თეიმურაზის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

159. უმცროსი სერჟანტი დანელია გოჩა გურამის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

160. უფროსი ლეიტენანტი ნატროშვილი ალექსი გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

161. კაპრალი ხაიკაშვილი შმაგი ამირანის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს დაკარგული სამხედრო მოსამსახურეების სახელობითი სია

სულ: 9

მ.შ. ოფიცერი: 2

კაპრალ/სერჟანტი: 7

1. კაპრალი ალავერდაშვილი რეზო გოჩას ძე- IV

2. სერჟანტი ტურაშვილი ზურაბ გიორგის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა ქვეითი ბრიგადა

3. კაპრალი ნოზაძე შმაგი გუგულის ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

4. უფროსი სერჟანტი თიგიშვილი გელა ვაჟას ძე- IV ქვეითი ბრიგადა

5. ლეიტენანტი რომელაშვილი გიორგი მურაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

6. კაპრალი ბირთველიშვილი ზაზა თამაზის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

7. კაპრალი სუხიტაშვილი ოთარ დიმიტრის ძე- ც/ჯავშანსატანკო ბატალიონი

8. კაპიტანი ჯიშკარიანი ვეფხვია გიგუშას ძე- II ქვეითი ბრიგადა

9. კაპიტანი ქარდავა პაატა იაშას ძე – ს/დ დეპარტამენტი, I ოპერატიული სამმართველოს თანამშრომელი

კომენტარი